مد و پوشاک

مانتو پشمی چیست و نحوه نگداری

مانتو پشمی جدید دخترانه

مانتو پشمی چیست و نحوه نگداری

سلام دوستان خوش پوش،(م ا) احمدی هستم اینبار برای معرفی مانتو پشمی در خدمت شما هستم.پس با این وبلاگ فروشگاه شیک بوتیک همراه باشید.

مانتو های پشمی از الیاف طبیعی و حیوانی به دست می آیند. پوست و پشم بعضی از حیوانات مثل بز،گوسفند،خرگوش و… در تولید پارچه پشمی مورد استفاده است. لباس های پشمی از گرم ترین لباس های زمستانی هستند که دوام زیادی دارند. در صورتی که لباس پشمی مرغوب باشد می تواند از نفوذ سرما تا ۸۰ درصد جلوگیری کند. الیاف تولید شده با نام پشم مصنوعی، کیفیت متوسط تری از پشم طبیعی دارند.
لباس های پشمی گران قیمت هستند و در گذشته تن پوش اشراف و بزرگان قلمداد می شدند. پوشاک پشمی فوق العاده شیک و با دوام هستند و از این رو در صنعت مد و پوشاک جایگاه ویژه ای دارند. انواع پالتو، شال، مانتو، بلوز، دستکش و روسری های پشمی جزئی از پوشاک روزانه بانوان در فصل زمستان است.پارچه های پشمی به دو دسته ظریف و ضخیم تقسیم می شوند.

مانتو پشمی جدید دخترانه

مانتو پشمی چیست و نحوه نگداری

  • نحوه شستشو لباس های پشمی

لباس های پشمی ضخیم را می توان با ماشین لباسشویی شستشو داد. البته نحوه شستشو با ماشین در حفظ کیفیت لباس پشمی مهم است. برای این کار باید برنامه شستشو را روی لباس های ظریف تنظیم کرده و دما را در کمترین درجه قرار بدهید. شستشو با دور تند و طولانی مدت مانتو پشمی توصیه نمی شود.

لباس های پشمی با بافت ظریف را نمی توان در ماشین لباسشویی شست. بهتر است لباس های ظریف تر پشمی را با دست و آب سرد شسته شوند تا ماندگاری و دوام لباس حفظ شود. پس از شستشو کاملا آبگیری کنید،چون رطوبت می تواند در فرم پشم تغییر ایجاد می کند.

  • نگهداری

آویزان کردن پوشاک پشمی پس از شستشو موجب تغییر شکل ظاهری در بافت پارچه می شود. برای خشک کردن پوشاک پشمی می توانید آن را در یک آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. سپس لباس را روی یک پارچه سفید پهن کرده تا کامل خشک شود.

بعد از خشک شدن کامل لباس، آن را تا کنید و در کمد قرار دهید. هرگز لباس پشمی را به چوب لباسی آویزان نکنید زیرا حالت اولیه را از دست می دهد.

  • اتو

اگر می خواهید البسه پشمی را اتو بزنید می توانید از یک پارچه سفید مرطوب کمک بگیرید. این پارچه را روی لباس قرار بدید و با دمای مناسب اتو کنید. حرارت مستقیم و گرمای زیاد موجب شل شدن لباس های پشمی می شود.
وب گردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *